Teams Apple Silicon Mac‘ler Yavaş ama emin adımlarla popüler uygulamalar, Apple’ın daha yavaş uyumluluk katmanına gerek kalmadan Apple Silikon yonga setlerine sahip Mac’lerde çalışacak şekilde güncelleniyor. Artık Microsoft Teams resmi olarak partiye katıldı.

Microsoft, bugün bir blog gönderisinde, “Teams’in üretim sınıfı evrensel bir ikili sürümünü kullanıma sunuyoruz, bu da Apple silikonlu olanlar da dahil olmak üzere tüm Mac serisinde yerel olarak çalışacağı anlamına geliyor. Mac kullanıcıları için bu, aramalar veya toplantılar sırasında birden fazla yüksek çözünürlüklü monitör kullanırken bile cihaz kaynaklarının verimli kullanımını ve optimize edilmiş bir Teams deneyimi sağlayarak performansta önemli bir artış anlamına gelir.”

Yeni M2 MacBook Air veya 24 inç iMac gibi Apple’ın kendi Silikon yonga setlerine sahip en yeni Mac bilgisayarlar, ‘Rosetta 2’ uyumluluk katmanını kullanan eski Intel tabanlı Mac’ler için oluşturulan yazılımlarla hâlâ uyumludur. Ancak, Rosetta 2’de çalışan yazılımlar daha yavaştır ve yerel yazılımlardan daha fazla pil tüketir; bu nedenle Mac’teki Teams‘in harika bir deneyim olmamasının bir nedeni de bu.

Mac Işık

Mac Işık

Apple’ın Mac bilgisayarlarının çoğu, 2020’de M1 destekli MacBook Air ve Mac Mini’nin piyasaya sürülmesiyle başlayarak artık M1 veya M2 yonga setlerini kullanıyor, bu nedenle hala Rosetta uyumluluk katmanıyla sınırlı olan pek çok popüler uygulama kalmadı. Son zamanlarda, OneDrive Şubat ayında Apple Silicon için güncellendi, Adobe Nisan ayında After Effects’in yerel bir sürümünü yaptı, Discord Mart’ta yükseltildi ve ExpressVPN dün güncellendi.

İLGİLİ HABER  Microsoft Teams İçin En İyi 10 Uygulama Entegrasyonu!

Neyse ki Microsoft’un henüz Apple Silicon için güncellenmemiş birkaç uygulaması ve hizmeti var. Bu noktada asıl sıkıntı, Microsoft’un Teams’e odaklanmasıyla son birkaç yıldır geride kalan Skype gibi görünüyor.

Kaynak: Microsoft

Etiketler: