Post-it Notları, aşırı ayrıntılı bir planın parçası olarak iş tahtalarına yayılmış pasif-agresif rüyaların malzemesidir veya yapmak istemediğiniz bir şeyi yapmanızı hatırlatır, bu yüzden onu bir Post- o Not. Microsoft şimdi kıvrık, yapışkan kareleri Teams uygulamasına dahil etti.

Yeni ortaklık, kullanıcıların bir zamanlar ofisten çıkarak kaçabileceğiniz el yazısıyla yazılmış notları almasına ve kaçınmanın çok daha zor olduğu Teams’de dijitalleştirmesine olanak tanır. Bir basın açıklamasına göre, ortaklık “fikir aşamasından meyve vermeye kadar kapsayıcı bir ekip çalışması ortamına izin veren Microsoft Teams için yeni bir uygulamayla ekip işbirliğini” destekleyecek.

Kullanıcılar, dijital beyaz tahta aracıyla Post-it Notları (bazen Post-it® Notları olarak da bilinir) oluşturabilecek, yakalayabilecek ve paylaşabilecektir. Böylece kullanıcılar beyaz tahta Post-it Notlarının bir fotoğrafını çekip yükleyebilir, bu noktada renklerini değiştirebilir, paylaşabilir, atayabilir, sıralayabilir ve oy verebilirsiniz. Bir zamanlar analog olan Post-it Notlar, her zamankinden daha fazla güce sahip olacak.

“Hibrit ortamlarda işbirliği yapma yeteneğinin kritik olduğu bir dönemde, Post-it® Uygulaması ile Microsoft Teams arasındaki ortaklık, milyonlarca kullanıcının fikirlerini eyleme geçirmesi ve herhangi bir projenin ivmesini hızlandırması için sorunsuz bir yol yaratıyor.” 3M’de Post-it® Markası ve Scotch™ Markasından sorumlu küresel başkan yardımcısı Heather Green, dedi.

Örneğin, “Herhangi bir projenin ivmesini hızlandırın” yazan bir dijital notunuz olabilir ve bunu yeni adama teslim tarihi saat 16:00 olan pembe bir notla atayabilirsiniz.

İLGİLİ HABER  Outlook'ta Ofis Dışındayken E-Postalara Otomatik Cevap Nasıl Verilir?

Uygulamada ayrıca gerçek toplantılarda yapamayacağınız şekilde diğerlerini susturmak için bir “Zen Modu”, Bing gibi harici kaynaklardan diğer istenmeyen fikirleri getirebilen bir “Konuları Keşfet” özelliği ve hatta bir “Ara ve Yığınla” özelliği de bulunur. Ana temaları tanımlayabilen araç.

Notların yapamayacağı şey, duyarlılık kazanmak ve görevi kendilerinin tamamlamaktır. Bu yine de sana ait olacak. Tüm bunlar, işyerinde duvara not yapıştırmaktan ve/veya öylece işi bırakmaktan daha mı verimli? Söylemek zor.

Etiketler: