“Microsoft Office” terimi genellikle Word, Excel, PowerPoint ve Office paketindeki diğer uygulamaları ifade eder, ancak diğer uygulamaları düzenlemek ve yönetmek için kullanılan birleşik bir “Office” uygulaması da vardır. Microsoft, Office uygulamasının ve web sitesinin yeni bir ad ve logoya sahip olacağını az önce duyurdu.

Microsoft bir destek makalesinde Office.com‘un, Android ve iPhone/iPad’deki Office mobil uygulamasının ve Windows için Office uygulamasının yeni bir ada sahip olacağını açıkladı: Microsoft 365. Ayrıca yukarıda görülen altıgen yeni bir simge olacak mavi ve mor renklerle. Şirket, uygulamalarınıza ve özelliklerinize erişimi sürdürmek için hiçbir şey yapmanız gerekmeyeceğini ve masaüstündeki bağımsız uygulamaların (Word ve Excel gibi) hiçbir şekilde etkilenmediğini söylüyor.

Windows ve Office.com’daki Office uygulaması çoğunlukla en son belgeleriniz için basit bir portal görevi görürken, mobil sürüm Word, Excel ve PowerPoint’i kullanmanın ana yoludur; bu uygulamalar hala ayrı olarak mevcuttur, ancak Office uygulama paketleri bunları tek bir indirmede. Microsoft, abonelik bilgileri ve depolama kullanımı için bir gösterge panosu, daha fazla şablon ve daha iyi sıralama dahil olmak üzere masaüstü ve web uygulamalarına daha fazla özelliğin geleceğini söylüyor. Word, Excel ve diğer uygulamalar masaüstünde ayrı olmaya devam edecek.

Ad ve logo, Microsoft’un 2020’de “Office 365“i “Microsoft 365” olarak değiştirmesinden sonra gelir, çünkü abonelik hizmeti artık Microsoft Editor gibi uzun süredir devam eden Office paketiyle hiçbir ilgisi olmayan uygulamalar ve hizmetler içermektedir. . Uygulama artık abonelik hizmetinin adına uyuyor, bu da daha az kafa karışıklığı anlamına gelmeli – kafa karıştırıcı yeniden markalama süreci zaten bittikten sonra.

İLGİLİ HABER  Microsoft Office Nihayet Tehlikeli Olabilecek Makroları Engelliyor
Kaynak: Microsoft

Etiketler: