Excel Durum Çubuğundan Değerler Kopyalama seçilen hücrelerin ortalamasını, toplamını veya sayısını hızla görmenizi sağlar. Ancak bu değerleri görmekten daha iyi olan şey onları kullanabilmektir. İşte doğrudan Durum Çubuğundan nasıl kopyalayacağınız

Not: Nisan 2022’deki bu yazıdan itibaren, Durum Çubuğundan değerleri kopyalama özelliği, Office Insiders’dan başlayarak Windows’ta Excel’de yavaş yavaş kullanıma sunuluyor. Bu nedenle, henüz özelliği görmüyorsanız, yakında görmelisiniz.

Durum Çubuğu Hesaplarınızı Seçin

Excel Durum Çubuğunda görünen öğeleri özelleştirebildiğiniz için, görüntülemek ve kopyalamak istediğiniz öğelerin seçildiğini onaylamanız gerekir.

Kullanılabilir öğeleri görmek için Excel’de Durum Çubuğuna sağ tıklayın. Onay işareti olanlar Durum Çubuğunda görünenlerdir. Örneğin ortalamayı görmek istiyorsanız, o onay işaretini yanına yerleştirmek için onu seçtiğinizden emin olun.

Seçili Değerler Excel Durum Çubuğu Kopyalama

Seçili Değerler Excel Durum Çubuğu Kopyalama

Hesaplamaları Görmek için Hücreleri Seçin

Ortalama, toplam, minimum, maksimum ve diğerleri gibi hesaplamalar yalnızca geçerli olduklarında Durum Çubuğunda görüntülenir. Bu, hesaplamaları göstermek için sayfanızdaki hücreleri seçmeniz gerektiği anlamına gelir.

Bir hücre aralığı seçin ve Durum Çubuğuna baktığınızda seçtiğiniz hesaplamaların değerlerini görürsünüz.

Değerler Excel Durum Çubuğu Kopyalama

Değerler Excel Durum Çubuğu Kopyalama

Durum Çubuğu Değerlerini Kopyala

Hücreleri seçip alttaki hesaplamaları gördüğünüzde, Durum Çubuğunda istediğiniz değeri tıklamanız yeterlidir. Bu panonuza yerleştirir. Ardından doğrudan sayfanıza veya başka bir uygulamaya yapıştırabilirsiniz.

Bunu e-tablonuza yapıştırmak için, değeri istediğiniz hücreyi seçin ve ardından aşağıdakilerden birini yapın:

  • Sağ tıklayın ve “Yapıştır” seçeneğini seçin.
  • Ana Sayfa sekmesine gidin ve şeridin Pano bölümündeki “Yapıştır”ı tıklayın.
  • Ctrl + V klavye kısayolunu kullanın.
Excel Durum Çubuğu Kopyalamasını Yapıştır

Excel Durum Çubuğu Kopyalamasını Yapıştır

Bazen Microsoft Excel gibi her gün kullandığımız uygulamalara yapılan küçük güncellemeler en iyi türdür. Bu kullanışlı özellik, hesap tablolarınıza her zamankinden daha kolay hesaplamalar eklemenizi sağlar.

İLGİLİ HABER  Excel'de Geçersiz Veriler Daire İçine Nasıl Alınıyor?

Etiketler: