PowerPoint’te Çizime Animasyon Nasıl Eklenir? PowerPoint’te Microsoft Office’in çizim araçlarından yararlanmak istiyorsanız, çiziminize bir animasyon ekleyerek onu kullanışlı bir gösteri haline getirebilirsiniz.

PowerPoint’te Çizime Animasyon bir öğrenciye yazmayı öğretmek için basit bir mektuptan, ekibinize bir süreci göstermek için tamamen ayrıntılı bir modele kadar herhangi bir şey oluşturmanıza olanak tanır.

Çiziminizi PowerPoint’te Yaratın

PowerPoint’te Çiz sekmesini ziyaret ettiğinizde, tüm mürekkep araçlarınızı en üstte görürsünüz. Bir kalem, kurşun kalem veya vurgulayıcı seçebilir, çizgi kalınlığını seçebilir ve bir renk veya desen seçebilirsiniz.

Çizim Sekmesi Araçları PowerPoint Çizimi Canlandırın

Çizim Sekmesi Araçları PowerPoint Çizimi Canlandırın

Kullandığınız her sürekli çizgi, slaytta bir öğe olur. Şeridin sol tarafındaki oku kullanarak bu öğeleri seçip hareket ettirebilirsiniz.

Seçim Aracı PowerPoint Animasyon Çizimi

Seçim Aracı PowerPoint Animasyon Çizimi

Bu öğelerden birini canlandırmak için seçin ve Animasyonlar sekmesine gidin.

Çizimi PowerPoint’te Canlandırın

Çizim veya çizimin bir kısmı seçiliyken, şeritteki Animasyon kutusundan “Tekrar Oynat” veya “Geri Sar”ı seçin. Yeniden oynatma, çiziminizi baştan sona gösterirken, Geri Sarma, baştan sona gösterir.

PowerPoint Animasyon Çizimini Yeniden Yürüt Geri Sar

PowerPoint Animasyon Çizimini Yeniden Yürüt Geri Sar

Not: Yalnızca mürekkep araçlarıyla oluşturduğunuz çizimler için bu animasyon seçeneklerini göreceksiniz.

Animasyonu çalışırken görmek için şeridin sol tarafındaki “Önizleme”ye tıklayın. Çiziminizi sanki ilk defa yapıyormuş gibi görmelisiniz.

Önizleme PowerPoint Animasyon Çizimi

Önizleme PowerPoint Animasyon Çizimi

Birden fazla parça içeren bir çizimin tamamını canlandırmak istiyorsanız, her ek parçayı görüntülemek istediğiniz sırayla seçin ve Tekrar Oynat veya Geri Sar efektini uygulayın.

Ardından, slaytta animasyonun nasıl başlatılacağını, animasyonun ne kadar hızlı hareket edeceğine ilişkin Süre’yi ve animasyonu birkaç saniyeliğine bekletmeyi seçmek için şeridin Zamanlama bölümündeki araçları kullanabilirsiniz.

Zamanlama PowerPoint Animasyon Çizimi

Zamanlama PowerPoint Animasyon Çizimi

Mürekkep ve çizim araçlarına özel Replay ve Rewind animasyonlarının yanı sıra dilerseniz başka efektler de çiziminize uygulayabilirsiniz. Çizimi veya bir kısmını seçin, şeridin Gelişmiş Animasyon bölümündeki “Animasyon Ekle”yi tıklayın ve ek efekti seçin.

Animasyon PowerPoint Çizimi Canlandırın

Animasyon PowerPoint Çizimi Canlandırın

Animasyonların, onları uyguladığınız sırada görüntüleneceğini unutmayın. Bu sırayı ayarlamak için animasyon numarasını seçin ve şeridin sağ tarafındaki Daha Önce Taşı veya Sonraya Taşı düğmesini kullanın. Ayrıca Animasyon Bölmesini açıp efektleri yeniden düzenlemek için sürükleyebilirsiniz.

PowerPoint Animate Çizimini Yeniden Sırala

PowerPoint Animate Çizimini Yeniden Sırala

Animasyonların PowerPoint’te bir yeri vardır ve bir çizimi oluşturduğunuz gibi görüntülemek harika bir kullanımdır. Daha fazla bilgi için, bir grafiğin bir bölümünü öne çıkarmak için nasıl canlandıracağınıza bakın veya madde işareti listesinde her seferinde bir satır ortaya çıkarın. Bu makalenin yetersiz olduğunu düşünüyorsanız PowerPoint’te Çizime Animasyon Nasıl Eklenir? Google araması yaparak Google üzerinden Daha detaylı incelemeler yapabilirsiniz.

 

İLGİLİ HABER  Taslaktan (Anahattan) PowerPoint Sunumu Nasıl Oluşturulur?

Etiketler: