Microsoft Office, Word, Excel ve PowerPoint yıllardır iPad’de mevcuttur ve Microsoft bazen yeni özellikler sunar. Şirket şimdi tüm Office uygulamalarında kurşun kalem girişi için geliştirilmiş desteği test ediyor.

Microsoft Office bazı iPad modelleri, elle yazılan kelimeleri metne dönüştüren bir metin girişi biçimi olan Scribble‘ı destekler. Herhangi bir metin alanında kullanılabilir, ancak şimdi Microsoft, iPad’deki Office uygulamalarına daha görünür bir şekilde entegre ediyor. Office uygulamalarında “Çiz” sekmesinde dokunmatik klavyeyi gizleyen (bağlı gerçek bir klavyeniz yoksa) ve belgedeki herhangi bir metin alanı üzerine yazmanıza izin veren yeni bir Karalama Kalemi düğmesi vardır.

Microsoft sitesinde, “Office Mobile artık Apple’ın Karalama özelliğini destekliyor ve el yazınızı Office kreasyonlarında metne dönüştürmenize izin veriyor. Bu yeni özellik, Apple Pencil’ınızı kullanarak iPad’inizdeki belgenize, sunumunuza veya çalışma sayfanıza metin eklemenizi ve düzenlemenizi sağlar.”

Yine de Logitech Crayon gibi bir Apple Pencil’a veya iPad uyumlu başka bir kaleme ihtiyacınız var. Ayrıca, “Apple Pencil” bölümünün altındaki iPad’in Ayarlar uygulamasından Karalama özelliğini etkinleştirmeniz gerekir. Microsoft, Office Insiders programında bu özelliği test etmeye devam ediyor; bu nedenle, kaydolmak ve Office’in beta kalitesinde sürümlerini kullanmak istemiyorsanız, Scribble desteğinin herkese sunulması için biraz daha beklemeniz gerekecek.

Kaynak: Microsoft