Microsoft Editor, Grammarly ve diğer hizmetlere benzer şekilde, Microsoft’un yapay zeka destekli bir yazma yardımcısı ve dilbilgisi denetleyicisidir. Word gibi bazı Microsoft uygulamalarına zaten entegre edilmiştir, ancak şimdi tüm Outlook uygulamalarına yayılmaktadır.

Ana Başlıklar

Microsoft Editor, Word ve Outlook’un (Microsoft 365 aboneliği ile) web sürümlerinde ve Windows için Word’de zaten mevcuttu. Chrome ve Edge için, Grammarly’nin uzantıları gibi, web sayfalarındaki metin kutularına Editör ekleyen bir tarayıcı uzantısı da vardır. Şimdi Windows, Mac, iOS ve Android’de Outlook’a genişliyor.

Hangi Outlook uygulamasını kullanırsanız kullanın, Microsoft Editor desteklenen dillerde yazım, dilbilgisi ve yazma stili önerileri sunar – yine de kullanıma sunulduğunda. Cihazınızın kendi dilbilgisi araçlarını tercih ediyorsanız uygulama ayarlarından Microsoft Düzenleyici’yi kapatabilirsiniz. Mobil tarayıcılardaki Outlook.com veya Windows 10 ve Windows 11’deki Posta uygulamasında hala kullanılamamaktadır.

Her Yerde Dilbilgisi Tarzında Bir Düzenleyici Ediniyor

Her Yerde Dilbilgisi Tarzında Bir Düzenleyici Ediniyor

Microsoft, yazım denetimi ve temel dilbilgisi denetiminin ücretsiz Outlook.com hesaplarıyla çalışacağını, ancak daha gelişmiş özelliklerin etkin bir Microsoft 365 aboneliği gerektireceğini söylüyor. Gelişmiş özellikler eğitim, iş ve kuruluş hesapları için de etkinleştirildiğinden, Outlook’u bir okul veya şirket e-postası aracılığıyla kullanıyorsanız, burada da kullanılabilir olmalıdır (yönetici kapatmadığı sürece).

Microsoft ayrıca, henüz Microsoft Editor entegrasyonuna sahip olmayan web uygulamasına dayanan Windows için tamamen yeni bir Outlook uygulaması üzerinde çalışıyor. Ancak, bu uygulama hala önizleme aşamasında ve daha birçok önemli özellik (çevrimdışı destek gibi) eksik, bu yüzden bu çok şaşırtıcı değil. Microsoft ayrıca Outlook’a daha fazla Editör özelliğinin geldiğini söylüyor, ancak şirket bir zaman çizelgesi sağlamadı.

İLGİLİ HABER  Outlook İmzanız İçin Şablon Nasıl Kullanılır?

Kaynak: Microsoft