Outlook‘ta imza oluşturduğunuzda düz metnin ötesine geçen bir şey isteyebilirsiniz. Bir Microsoft imza şablonu kullanarak tüm bağlantılarınız ve bilgilerinizle eksiksiz bir profesyonel imzayı kolayca alabilirsiniz.

Outlook‘ta aralarından seçim yapabileceğiniz 20 Outlook imza şablonuna sahip bir Word belgesi sunar. Kullanmak istediğinizi Outlook’a kopyalayıp yapıştırmanız ve kendi ayrıntılarınızla güncellemeniz yeterlidir; işte nasıl yapılacağı.

Microsoft Şablonu’nu edinin

Şablonu doğrudan Word masaüstü uygulamasından alabilirsiniz. Alternatif olarak, Microsoft Office Şablonu web sitesinde bulabilir ve daha sonra indirebilir veya Web için Word’de kullanabilirsiniz.

Masaüstü Word yöntemini kullanmak için bir belge açın ve Giriş bölümüne gidin. “Diğer Şablonlar”ı seçin ve “E-posta İmza Galerisi” veya benzerlerini arayın. Şablonu seçin ve kullanmak için “Oluştur” u tıklayın.

Web sitesi yöntemini tercih ederseniz, E-posta İmza Galerisi‘ne doğrudan bu bağlantıyı kullanın. Ardından, tercihinize göre “İndir” veya “Tarayıcıda Aç” seçeneğini seçin.

E-posta İmza Şablonu Web Outlook İmza Şablonu

E-posta İmza Şablonu Web Outlook İmza Şablonu

Bir İmza Şablonunu Kopyalayıp Yapıştırın

Daha sonra güzel bir Outlook imza şablonları koleksiyonu göreceksiniz. Her biri bir diğerinden farklı bir görünüm ve düzen sunar.6

E-posta İmza Şablonu Outlook İmza Şablonu

E-posta İmza Şablonu Outlook İmza Şablonu

İstediğinizi gördüğünüzde seçin. Şablonlar tablo olarak biçimlendirilmiştir, bu nedenle sol üstteki tablo tutamağını tıklayın.

İLGİLİ HABER  Outlook'ta E-postaları Bilgisayara Nasıl İndirebilirim

Ardından Windows’ta Ctrl+C’yi, Mac’te Command+C’yi, Giriş sekmesindeki Kopyala düğmesini kullanın veya sağ tıklayıp “Kopyala”yı seçin.

Şablon Kopyala Outlook İmza Şablonu

Şablon Kopyala Outlook İmza Şablonu

Outlook’ta yeni bir e-posta iletisi açın ve imlecinizi imzayı istediğiniz yere yerleştirin. Windows’ta Ctrl+V, Mac’te Command+V, Mesaj sekmesinin altındaki Yapıştır düğmesini kullanın veya sağ tıklayıp “Yapıştır”ı seçin.

Mesaj Yapıştır Outlook İmza Şablonu

Mesaj Yapıştır Outlook İmza Şablonu

İmzayı yeniden kullanmak isterseniz, Outlook imzaları listenize de ekleyebilirsiniz. Eksiksiz ayrıntılar için Outlook imzanızı oluşturmaya yönelik eğiticimize göz atın.

Ayrıntılarınızla İmzayı Güncelleyin

İmza şablonundaki örnek ayrıntıları kendiniz kolayca değiştirebilirsiniz.

Fotoyu Değiştir

Şablondaki fotoğrafa sağ tıklayın ve “Resmi Değiştir”i seçin. Resmin yerini seçin, kullanmak istediğinize göz atın, seçin ve “Ekle”ye tıklayın.

Resim Outlook İmza Şablonunu Değiştir

Resim Outlook İmza Şablonunu Değiştir

İletişim Bilgilerini Değiştirin

Ad, adres, telefon numarası, e-posta ve diğer iletişim bilgileri için mevcut örnek metni seçin ve kendinizinkini yazın.

Metin Outlook İmza Şablonunu Değiştir

Metin Outlook İmza Şablonunu Değiştir

Sosyal Medya Linklerini Ekleyin

Facebook, Twitter, Instagram veya LinkedIn için düğmeler içeren bir şablonunuz varsa profil bağlantılarınızı ekleyebilirsiniz. Bir düğmeye sağ tıklayın, “Bağlantı”yı seçin ve “Bağlantı Ekle”yi seçin.

Bağlantı Outlook İmza Şablonu Ekle

Bağlantı Outlook İmza Şablonu Ekle

Soldaki “Mevcut Dosya veya Web Sayfası”nı seçin ve sonra kendi profil bağlantınızı Adres kutusuna girin veya yapıştırın. “Tamam”ı tıklayın.

Bağlantı Adresi Outlook İmza Şablonu

Bağlantı Adresi Outlook İmza Şablonu

Microsoft’tan Outlook imza şablonları koleksiyonuyla, yalnızca tüm iletişim ayrıntılarınızı içeren değil, aynı zamanda çekici bir görünüme de sahip bir imza oluşturabilirsiniz.

İLGİLİ HABER  Outlook'ta Odaklı Gelen Kutusu 3 Adımda Nasıl Kapatılır

Etiketler: