Bir tabloya veri oluşturmak, biçimlendirmek ve eklemek için zaman harcadığınızda, yanlışlıkla değişiklik yapmak istemezsiniz. Değişiklikleri önlemek için tabloyu Microsoft Word’de resme dönüştürebilir veya belgenin tamamını göndermek yerine paylaşabilirsiniz.

Tabloyu bir resme dönüştürebilir ve her ikisini de kendi referansınız için belgenizde tutabilirsiniz. İsterseniz, orijinal tabloyu görüntüyle de değiştirebilirsiniz. Akılda tutulması gereken bir şey, tabloyu bir görüntüye dönüştürdükten sonra düzenleyemeyeceğinizdir.

Tabloyu kopyalayın veya kesin

Tüm tabloyu seçerek başlayın. Bunu, sol üstteki tablo tutamacını görüntülemek için tabloda herhangi bir yeri tıklatarak yaparsınız. Ardından, tablonun tamamını vurgulamak için tablo tutamacını tıklatın.

Sağ tıklayın ve kısayol menüsünden “Kes” veya “Kopyala” yı seçin. Orijinal tabloyu kaldırmak ve yalnızca görüntüyü korumak istiyorsanız, “Kes” i seçebilirsiniz. Ancak her ikisini de saklamak istiyorsanız, “Kopyala” yı seçin.

Word Tablosunu Görüntüye Kopyala

Word Tablosunu Görüntüye Kopyala

Özel bir resim olarak yapıştırın

Panonunuzdaki tablo ile resmi oluşturmak için Microsoft Word’de macun özel aracını kullanacaksınız.

İmlecinizi belgede görüntüyü istediğiniz yere getirin. Ardından aşağıdakilerden birini yapın:

  1. Sağ tıklayın ve yapıştırma seçeneklerinin altındaki resim simgesini seçin.
  2. Ana Sayfa sekmesine gidin, macun açılır okunu seçin ve resim simgesini seçin.
  3. Ev sekmesine gidin, macun açılır okunu seçin ve “Özel Yapıştır” ı seçin. AS kutusundaki “Resim” i seçin ve “Tamam” ı tıklayın.
Özel Resim Word Tablosunu Resme Yapıştır

Özel Resim Word Tablosunu Resme Yapıştır

Ardından tablonuzun belgenizde resim olarak göründüğünü görürsünüz. Oradan, Microsoft Word’deki diğer resimler veya fotoğraflar gibi biçimlendirebilirsiniz.

İLGİLİ HABER  Microsoft Excel Çalışma Kitabının Korumasını (Kilit) Kaldırma

Resmi seçin ve kenarlık ekleme gibi hızlı düzenlemeler için Resim Biçimi sekmesini kullanın. Metni sarmak için görüntünün sağ üst köşesindeki Düzen Seçenekleri simgesini de tıklatabilirsiniz.

Resim Biçimi Düzeni Seçenekleri Word Tablosundan Resme

Resim Biçimi Düzeni Seçenekleri Word Tablosundan Resme

Görüntüyü Word Dışında Kullanmak İçin Kaydetme

Resmi bir e-postayla göndermek veya bir sohbet uygulamasında paylaşmak isterseniz, resmi Microsoft Word dışında kullanmak üzere kaydedebilirsiniz.

Tablonun resmine sağ tıklayın ve “Resim Olarak Kaydet”i seçin.

Resim Olarak Kaydet Word Tablosu Resme

Resim Olarak Kaydet Word Tablosu Resme

Ardından bir konum seçin, dosyayı adlandırın, bir dosya türü seçin ve “Kaydet” i tıklayın.

Resim Word Tablosunu Resme Kaydet

Resim Word Tablosunu Resme Kaydet

Verilerle dolu bir tabloyu Microsoft Word’deki bir resme dönüştürmek, yanlışlıkla yapılan düzenlemeleri durdurmanın veya kolayca paylaşmanın iyi bir yoludur.