Windows için tamamen yeni Outlook e-posta uygulamasının ilk sürümünü Mayıs ayında yayınlamıştı, ancak birçok sınırlaması vardı. Hepimizin bildiği ve sevdiği Outlook’u değiştirmeye henüz hazır değil, ancak bazı yeni özellikler var ve daha fazla kişi bunu deneyebilir.

Yeni Outlook, web uygulamasını (Outlook.com olarak da bilinir) temel alır ve gelecekte başka platformlara da ulaşması muhtemeldir. Ancak ilk test sürümünde pek çok özellik (çevrimdışı, klasörleri yeniden sıralama, IMAP, POP vb.) eksikti ve yalnızca bir kuruluş tarafından yönetilen Microsoft 365 hesaplarıyla uyumluydu. İşyeriniz tarafından sağlanan bir okul e-postanız veya bir Microsoft hesabınız yoksa, bunu deneyemezdiniz bile.

posta ayarları tek hesap

posta ayarları tek hesap

Bugünden itibaren, Office Insider programındaki herkes yeni Outlook’u Windows üzerinde deneyebilir. Microsoft, sürümler arasında geçiş yapmak için mevcut Outlook uygulamasında “yeni bir Outlook” düğmesi yayınlıyor ve benzer bir geçiş, yakında Windows Insiders için Windows Mail ve Takvim uygulamalarında görünecek (çünkü Outlook uygulamasının her ikisinin de yerini alması planlanıyor). Microsoft, ileri geri geçişle ilgili herhangi bir veri kaybı olmadığını söylüyor.

İyi haber, yeni Outlook’un birkaç ay öncesine göre daha iyi olması. Hala bir web uygulamasına dayanıyor, bu harika değil, ancak Microsoft, kişisel Microsoft hesapları için destek ekledi. Bu, artık Outlook.com, Hotmail veya Windows Live’daki e-posta adresleriyle çalıştığı anlamına geliyor. Ayrıca takvimde, ilk Mayıs sürümündeki her şeyin (yeni tasarım, e-posta sabitleme vb.) yanı sıra basitleştirilmiş bir şerit düzeni ve dinamik sütun genişlikleri de var.

İLGİLİ HABER  Outlook'ta Mail içerisinde Tablolara Formül Nasıl Eklenir

Microsoft, üçüncü taraf e-posta hesapları, çevrimdışı mod, ICS içe aktarma, klasör arama ve diğer özellikler için desteğin halen geliştirilme aşamasında olduğunu söylüyor. Windows 10 Sürüm 1809 veya daha yeni bir sürüm gerektirir. Mac veya diğer platformlar için hala bir sürüm hakkında bir kelime yok.

Kaynak: Office Insider Blogu

Etiketler: