Outlook, tasarım ve özelliklerde ara sıra yapılan güncellemelerle birlikte yıllardır iPhone, iPad ve Android cihazlarda kullanılabiliyor. Microsoft, mobil uygulamada önümüzdeki aylarda ortaya çıkacak birkaç önemli değişiklik planlıyor.

Outlook mobil uygulaması Android, iPhone ve iPad’de posta, kişiler, takvim, dosyalar, kişiler ve diğer Microsoft hizmetlerine kısayollar içeren yeni bir alt sekme çubuğu alıyor. Outlook’u uzaktan yönetilen bir iş hesabıyla kullanıyorsanız, sekme çubuğu ayrıca kuruluşun sunduğu hizmetlere bağlı olarak üçüncü taraf tümleştirmeleri ve özel hizmetleri (Microsoft Teams’e çok benzer) içerebilir. Outlook ayrıca sekme çubuğunda gezinmenize, düğme eklemenize veya sekme çubuğundan düğme kaldırmanıza olanak tanır – şu anda yalnızca e-posta, arama ve takvim için sabit düğmeleri vardır.

Outlook Mobil Uygulama Bazı Büyük Değişikliklere Gidiyor

Outlook Mobil Uygulama Bazı Büyük Değişikliklere Gidiyor

Microsoft ayrıca, arama sayfasını ve düğmesini, şirketin yalnızca e-posta aramaktan daha fazlasını yapabileceğini açıklığa kavuşturacağını umduğu “Feed” olarak değiştiriyor – zaten yapılacaklar, haberler (bir kuruluş kullanıyorsanız) ile entegre oluyor hesap ), ve diğer özellikler. Dosyalar ve kişiler, gezinme çubuğunda kendi düğmeleri olacağından ve arama, posta ve takvim sayfalarının üst kısmında hâlâ mevcut olduğundan, besleme sayfasından taşındı.

Son olarak, hızlı bir şekilde yeni bir e-posta başlatmak için kayan eylem düğmesi büyüyor. Dokunmak yine de yeni bir mesaj oluşturur, ancak Microsoft, yeni bir takvim etkinliği oluşturmak gibi daha fazla eylem için yan tarafa bir üst ok düğmesi ekliyor.

İLGİLİ HABER  Outlook'ta E-postaları Bilgisayara Nasıl İndirebilirim

Mobil güncelleme, Microsoft’un sonunda diğer masaüstü platformlarına yayılabilecek olan web deneyimine dayalı tamamen yeni bir Windows için Outlook üzerinde çalıştığı bir zamanda geliyor. Outlook’u nerede kullanırsanız kullanın, önünüzde çok fazla değişiklik vardır.

Outlook Mobil Uygulama Bazı Büyük Değişikliklere Gidiyor

Outlook Mobil Uygulama Bazı Büyük Değişikliklere Gidiyor

 

Outlook Mobil Uygulama Nedir?

soru ?

Outlook Mobile Uygulama, Microsoft tarafından geliştirilen bir mobil uygulamadır. Bu uygulama, kullanıcıların cep telefonları ve tabletleri üzerinden Outlook.com ve Office 365 hesaplarına erişim sağlar. Kullanıcılar, e-postalarını okuyabilir, yanıtlayabilir ve yönetebilir, ayrıca takvimlerini, yapılacaklar listelerini ve kişilerini de yönetebilir. Outlook Mobile Uygulama, iOS ve Android cihazlar için kullanılabilir.

Outlook Nedir?

soru ?

Outlook, Microsoft tarafından geliştirilen bir e-posta ve takvim yönetim yazılımıdır. Bu yazılım, kullanıcıların e-postalarını, takvimlerini, yapılacaklar listelerini ve kişilerini yönetebilecekleri bir araya getirir. Outlook, ayrıca birçok özellik içerir, örneğin kişisel dosyaların yönetimi, görev yönetimi ve çalışma ekipmanlarının yönetimi gibi. Outlook, genellikle Office 365 veya Outlook.com gibi Microsoft hizmetleriyle birlikte kullanılır ve Windows, MacOS ve mobil cihazlar için kullanılabilir.

Outlook Nasıl Kullanılır?

soru ?

Outlook’un nasıl kullanılacağı, nerede ve nasıl kullanılacağına göre değişebilir. Ancak genel olarak, Outlook’u kullanmak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

1. Outlook’u indirin ve yükleyin. Outlook, Windows ve MacOS için masaüstü yazılımı olarak kullanılabilir ve ayrıca iOS ve Android için mobil uygulamalar da mevcuttur.

İLGİLİ HABER  Outlook E-postalarını Arşivleme'nin Yolları

2. Outlook’a bir e-posta hesabı ekleyin. Outlook, bir e-posta hesabı olmadan çalışmayacaktır. Öncelikle bir e-posta hesabı oluşturmanız veya mevcut bir e-posta hesabınızı kullanmanız gerekecektir.

3. E-postalarınızı görüntüleyin ve yönetin. Outlook’un ana ekranında, gelen kutunuzdaki e-postaları görebilir ve yönetebilirsiniz. E-postaları okumak için bir e-postaya tıklayın ve yanıtlamak için cevap veya iletişim kutusunu kullanın.

4. Takvimi ve yapılacaklar listesini yönetin. Outlook’un takvim özelliği, takviminizi yönetmenize ve etkinliklerinizi planlamanıza yardımcı olur. Ayrıca, yapılacaklar listesi özelliği de size görevlerinizi ve yapılacaklarınızı yönetmenizi sağlar.

5. Kişilerinizi yönetin. Outlook, kişiler özelliği sayesinde kişi bilgilerinizi bir arada tutmanıza yardımcı olur. Bu özellik sayesinde, iletişim bilgilerinizi, notlarınızı ve diğer bilgileri saklayabilirsiniz.

Bu adımlar, Outlook’un temel kullanımını anlatmaktadır. Ancak, Outlook’un birçok özelliği vardır ve bu özelliklerin tamamını kullanmak için Outlook’un kullanımı hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Etiketler: