Excel, bütçe, envanter veya satış ve gelir gibi şeyleri takip etmek için mükemmel bir araç olarak bilinir. Ancak, neredeyse her şeyi izlemenize yardımcı olabilecek, var olduğunu fark etmeyebileceğiniz pek çok şablon mevcuttur.

Excel’de Günlük işleri veya izlemek istediğiniz filmleri takip etmek için bir liste uygulaması kullanabilirsiniz. Halihazırda Excel kullanıyorsanız, neden bu tür şeyleri izlemek için de ondan faydalanmıyorsunuz? Size biraz zaman kazandırabilir.

Excel İçinde Şablonlara Nasıl Erişilir?

Aşağıdaki şablonlara Excel masaüstü uygulamasından veya Microsoft şablon web sitesi aracılığıyla erişebilirsiniz. Masaüstünüzde, Excel’i açın ve Ana Sayfa bölümüne gidin. “Daha Fazla Şablon”u seçin ve ardından Arama kutusunu kullanın veya kategorilere göz atın.

Aşağıdaki örneklerimizde, şablonları çevrimiçi olarak görüntüleyebilmeniz için web bağlantıları ekleyeceğiz. Bazı şablonlar, Web için Excel’de veya masaüstü uygulamasında kullanmak üzere karşıdan yüklenebilir olarak kullanılabilir.

Haftalık Ev İşi Programı Şablonu

Evinizdeki herkes ev işleriyle mi ilgileniyor? Öyleyse, herkesin neden sorumlu olduğunu bildiğinden emin olmak, her şeyi halletmenin anahtarıdır. Yazdırabileceğiniz ve ardından buzdolabına veya aile ilan tahtasına asabileceğiniz bu Haftalık Ev İşleri Programı şablonunu deneyin.

Bu haftalık görev listesi, soldaki tüm görevler için size noktalar verir. Ardından, herhangi bir gündeki her görevden sorumlu olan kişiyi eklemek kolaydır. Daha sonra her aile üyesi, görevi tamamladıklarında bir onay işareti ekleyebilir.

Görev Takvimi Excel Listesi Şablonları

Görev Takvimi Excel Listesi Şablonları

Tatil Ürünleri Denetim Listesi Şablonu

Uçuş rezervasyonu yapmak, kiralık araba planlamak, konaklama yeri bulmak—tatil planlamak iş ister. Yolculuğunuza hazırlanma zamanı geldiğinde, bu Tatil Öğeleri Kontrol Listesi ile ihtiyacınız olan her şeye sahip olduğunuzdan emin olun.

İLGİLİ HABER  Blogunuza veya Sitenize Excel Çıktısı Nasıl Gömülür?

Listeye, otel rezervasyonlarını onaylamak veya uzakta olacağınızı komşulara bildirmek gibi yapılacaklar ekleyin. Ardından, sağdaki filtreleri kullanarak bu kategorideki tüm öğeleri görebilmek için öğeye bir kategori atayın.

Şablonda, siz seyahatinize hazırlanırken tamamlanan öğeleri işaretlemek için noktalar da vardır.

Tatil Kontrol Listesi Excel Listesi Şablonları

Tatil Kontrol Listesi Excel Listesi Şablonları

Film Listesi Şablonu

Gördüğünüz her filmi ve izlemek istediklerinizi de hatırlamak zor olabilir. Film Listesi şablonuyla izlediğiniz veya bundan sonra izlemek istediklerinizin bir listesini oluşturun.

Yıl, başrol oyuncuları, yönetmen, tür ve derecelendirme dahil olmak üzere film ayrıntılarını eklemeniz yeterlidir. Ardından, bir ila beş yıldız arasında kendi yorumunuzu ekleyin ve film hakkında göz ardı etmek istemediğiniz notlar girin.

Film Listesi Excel Listesi Şablonları

Film Listesi Excel Listesi Şablonları

Şarap Koleksiyonu Şablonu

Bir şarap uzmanıysanız veya yalnızca denediğiniz şarapları takip etmek istiyorsanız Şarap Koleksiyonu şablonu kullanışlı bir araçtır.

Bu şablonda, bağ veya şaraphane, vintage, renk, menşe ülke ve bölge dahil olmak üzere her bir şarap için ayrıntıları kolayca eklediğiniz bir tablo bulunur. Ardından, sık kullanılanlarınızı işaretleyin ve notlar ekleyin.

Şarap Koleksiyonu Excel Listesi Şablonları

Şarap Koleksiyonu Excel Listesi Şablonları

Kitap Koleksiyonu Şablonu

Şarap koleksiyonu şablonuna benzer bir şablon, kitap listeleme şablonudur. Bu liste, okuduğunuz tüm kitapların kaydını tutmanız ve olay örgüsü, karakterler veya çatışmalar hakkında notlar eklemeniz için size uygun bir yol sunar.

İLGİLİ HABER  Excel Durum Çubuğundan Değerler Kopyalama

Kitap Koleksiyonu Listesi şablonu yazar, yayıncı, tarih ve baskı gibi temel ayrıntılar için tonlarca alan sunar. Daha sonra dil ve çevirmen, kapak türü, sayfa sayısı, kitabın durumu, rafınızdaki konumu gibi ekstraları ekleyebilirsiniz.

Kitap Koleksiyonu Excel Listesi Şablonları

Kitap Koleksiyonu Excel Listesi Şablonları

Video Oyunu Takip Şablonu

Oyuncuların genellikle oynadıkları veya oynamak istedikleri oyunların iyi bir zihinsel listesi vardır. Ancak Excel’deki Video Game Tracker şablonuyla, hatırlaması kolay olmayabilecek diğer ayrıntıları günlüğe kaydedebilirsiniz.

İzleyicide platformu, oynadığınız karakteri, yüksek puanınızı, tüm başarılarınızı, ulaştığınız en yüksek seviyeyi ve tamamlanan seviyelerin yüzdesini ekleyin.

Ardından, sizin gibi oynayan arkadaşlarınızı izlemek için ek sayfaları kullanın. Onların oyuncu etiketlerini ve notlarını ekleyebilirsiniz. Diğer sayfa, döngü ve tarih de dahil olmak üzere oyun etkinliklerinin ayrıntılarını günlüğe kaydetmenize olanak tanır.

Video Oyunları Excel Listesi Şablonları

Video Oyunları Excel Listesi Şablonları

Abonelik ve Üyelik Takip Şablonu

Bu Abonelik ve Üyelik İzleyici şablonuyla uygulama aboneliklerinden kulüp veya takım üyeliklerine kadar her şeyi takip edebilirsiniz.

Ödeme yöntemiyle birlikte abonelik veya üyeliğin adını, ödediğiniz tarihi, tutarı, uzunluğu ve yenileme tarihini ekleyin. Ayrıca, daha uzun bir yenilemeyi seçmek veya hiç yenilememek için notlar ekleyebilirsiniz.

Abonelikler Üyelikler Excel Liste Şablonları

Abonelikler Üyelikler Excel Liste Şablonları

Diyaloğa Dayalı Buz Kırıcı İzleyici Şablonu

Birçok kişi sosyal durumlarda profesyonel olsa da, diğerleri mücadele edebilir. Bu Konuşma Arasındaki Buz Kırıcı İzleyici şablonunu kullanarak, iş veya kişisel konuşmalarınıza önceden hazırlanabilirsiniz.

İLGİLİ HABER  Microsoft Excel'de Renge Göre Sıralama

Bir sohbeti başlatmak için buz kırıcılar veya söyleyebileceğiniz şeyler listenizi oluşturun. Ardından, profesyonel veya kişisel olsun, durumun türünü ekleyin. Buz kırıcıyı kullandıktan sonra, ne kadar işe yaradığını takip etmek için sayfanıza geri dönün.

Ne zaman kullandığınıza ve tekrar kullanıp kullanmayacağınıza ilişkin ayrıntıları ekleyin. Gelecekte yardımcı olması için buz kırıcı hakkında herhangi bir not girdiğinizden emin olun.

Buz Kırıcılar Excel Liste Şablonları

Buz Kırıcılar Excel Liste Şablonları

Araba Tamir Takibi Şablonu

Araç onarımlarının veya araç bakımının kaydını tutmak önemlidir. Bir hizmetin ne zaman, kim tarafından yapıldığını ve maliyetinin ne kadar olduğunu bilmek isteyeceksiniz. Bunlar, Araba Tamir İzleyicisi şablonuyla izleyebileceğiniz türden şeylerdir.

Tarih, maliyet, araç (evinizde birden fazla varsa), servis veya onarım merkezi ve bir açıklama ekleyin. Ailenizin yalnızca bir veya birden fazla aracı olsun, onarım ve bakımı doğrudan Excel’de takip edebilirsiniz.

Araba Tamiri Excel Listesi Şablonları

Araba Tamiri Excel Listesi Şablonları

Bu şablonlar, Excel’de bulacağınız şeyin sadece yüzeyini çiziyor. Kredi Kartı Takibi, Haftalık Tahsis Planı ve Benzin Mesafesi Takibi gibi başka şablonlar da mevcuttur.

Bu Excel şablonlarıyla, her şeyin üstünde kalabilirsiniz. Bu, başka bir seçenek için bir fikir uyandırırsa, Excel’de kendinize ait özel bir şablonu nasıl oluşturacağınıza bakın.

Excel Liste Şablonları

! Excel liste şablonları, Excel dosyalarında kullanılabilecek hazır liste tasarımlarıdır. Excel’de, bir liste şablonu kullanarak hızlı bir şekilde bir veri tablosu oluşturabilir ve bu tablo üzerinde verileri güncelleyebilir, filtreleyebilir, sıralayabilir ve çeşitli işlemler yapabilirsiniz.
Excel’de liste şablonlarını nasıl kullanacağınızı öğrenmek için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

1. Excel uygulamasını açın ve dosya oluşturma ekranına gidin.
2. “Liste şablonları” sekmesini seçin ve istediğiniz liste şablonunu seçin. Örneğin, bir ürün listesi oluşturmak istiyorsanız, “Ürün Listesi” şablonunu seçebilirsiniz.
3. Liste şablonunu seçtikten sonra, Excel dosyası oluşturulacak ve dosya içinde bir veri tablosu görünecektir. Bu tablo üzerinde verileri güncelleyebilir, filtreleyebilir ve çeşitli işlemler yapabilirsiniz.
4. Liste şablonlarını kullanarak veri tablosu oluşturduktan sonra, dosyayı istediğiniz gibi kaydedebilir veya paylaşabilirsiniz.

Excel’de liste şablonları, veri tablosu oluşturmayı ve verileri yönetmeyi kolaylaştıran özel tasarımları içerir. Bu şablonları kullanarak, zamanınızı veri tablosu oluşturma ve yönetme işlemlerinde harcamanız gerekmez ve veri tablosu oluşturma ve yönetme işlemlerinizi hızlandırabilirsiniz.

Etiketler: