OneDrive Yeni Ana Sayfası Dosyalarınızı Bulmanıza Yardımcı Olacak. Microsoft’un bulut depolama hizmeti OneDrive bu ay 15. yılını kutluyor. Bu vesileyle, masaüstü sitesi organizasyona yardımcı olmak için yeni bir “Ana Sayfa” sayfası ekliyor.

Web’de OneDrive zaten tüm son dosyalarınızı gösteren bir “Son Kullanılanlar” sekmesine sahiptir, ancak Microsoft, OneDrive’ın varsayılan başlangıç sayfası olarak “Dosyalarım”ın yerine “Ana Sayfa” olacak şekilde yeniliyor. En üstte önemli belgeler (genellikle başka kişilerle üzerinde çalıştığınız dosyalar) ve bunun altında en son dosyalarınız için bir dizi kart bulunan, mobil Office uygulamasının ana sayfasına benzer. Son dosyaların listesi filtrelerle güncellendi, böylece bir düğmeyi tıklatarak sonuçları yalnızca Word, Excel, PowerPoint veya PDF öğelerine göre kırpabilirsiniz.

Clipboard

Clipboard

OneDrive’a sunulan birkaç başka iyileştirme daha var. Paylaşılan belgelerde en son yapılan tüm düzenlemeleri ve yorumları gösteren yeni bir Etkinlik sütunu var ve belge kitaplıklarını sol kenar çubuğundaki yeni “Hızlı erişim” bölümüne sabitleyebilirsiniz. Fotoğrafları arkadaşlarınızla ve ailenizle hızla paylaşabileceğiniz OneDrive fotoğraf hikayeleri, Avustralya’da önizlemeden çıkıyor ve 2022’de daha fazla ülkede kullanıma sunulacak.

Microsoft, yeni OneDrive Home deneyiminin iş ve okul kullanıcıları için “önümüzdeki aylarda kullanıma sunulacağını” söyledi. Şirket, Nasıl Yapılır Geek’e, ticari hesapların ilk önce ana sayfayı alacağını ve daha sonra kişisel Microsoft hesapları için planlanan bir sunumun planlandığını doğruladı.

Kaynak: Microsoft 365 Blogu
İLGİLİ HABER  Office Uygulaması Yeni Bir Ad ve Logo Alıyor

Etiketler: