Outlook‘tan Bir E-posta Hesabını Nasıl Silinir? Belirli bir e-posta hesabını Microsoft Outlook ile kullanmak istemiyorsanız veya Outlook hesabınızı tamamen kapatmak istiyorsanız, bunu yapmak kolaydır. Size bu kılavuzda nasıl olduğunu göstereceğiz.

Bir e-posta hesabını kaldırdığınızda, Outlook o hesaptan yeni e-postaları senkronize etmeyi durdurur. Ayrıca, e-posta hesabınızın önbelleğe alınmış e-postalar ve ekler gibi içeriğini de siler. Ancak, e-posta hizmetinizle birlikte orijinal e-postalarınızın tutulduğunu unutmayın.

Outlook hesabınızı kalıcı olarak silmek isterseniz, bu kılavuzda anlatacağımız gibi Microsoft hesabınızı kapatarak bunu yapabilirsiniz.

Outlook Uygulamasından E-posta Hesabını Kaldırın

Bir e-posta hesabından kurtulmak ve e-postalarını görmemek için önce bilgisayarınızda Outlook uygulamasını çalıştırın.

Outlook açıldığında, sol üst köşede “Dosya”yı tıklayın.

Sağdaki bölmede Hesap Ayarları > Hesap Ayarları’nı seçin.

2 görünüm hesap ayarları

2 görünüm hesap ayarları

“Hesap Ayarları” penceresi açılacaktır. Burada “E-posta” sekmesine tıklayın ve kaldırılacak e-posta hesabını seçin. Ardından, seçilen e-posta hesabının üstündeki menü çubuğunda “Kaldır”ı tıklayın.

3 e-posta hesabı görünümünü kaldır

3 e-posta hesabı görünümünü kaldır

Outlook’taki tek e-posta hesabını kaldırıyorsanız, uygulama sizden yeni bir veri dosyası oluşturmanızı ister.

4 görünüm veri dosyası istemi

4 görünüm veri dosyası istemi

Bunun için “Hesap Ayarları” penceresinde “Veri Dosyaları” sekmesine gidin. Ardından, yeni bir Outlook veri dosyası oluşturmak için “Ekle” ve ardından “Tamam” ı tıklayın.

İLGİLİ HABER  Outlook Mobil Uygulama Bazı Büyük Değişikliklere Gidiyor
5 görünüm veri dosyası oluşturun

5 görünüm veri dosyası oluşturun

“E-posta” sekmesine dönün, kaldırılacak e-posta hesabını seçin ve “Kaldır”ı seçin.

E-posta hesabınızın çevrimdışı önbelleğe alınmış içeriğinin silineceğini söyleyen bir uyarı mesajı göreceksiniz. Bu yalnızca, hesap verilerinizin bilgisayarınızdaki yerel kopyasını etkiler; hesabınızla ilişkilendirilen orijinal verileriniz korunur.

“Evet”i tıklayarak devam edin.

6 e-posta hesabı görünümünü sil

6 e-posta hesabı görünümünü sil

Outlook (Microsoft) Hesabını Kalıcı Olarak Kapatma

Outlook hesabınızı kalıcı olarak silmek istiyorsanız Microsoft hesabınızı kapatmanız gerekir. Bunu yapmak, e-postalar, satın alma işlemleri ve diğer öğeler de dahil olmak üzere hesabınızla ilişkili tüm verileri kaldıracaktır.

Bununla devam etmek için, bir Microsoft hesabının nasıl silineceğiyle ilgili özel kılavuzumuza gidin. Orada, hesabınızı sonlandırmak için adımları izleyin. Bunu yaptıktan sonra hesabınız kapatılacak ve bir daha erişemeyeceksiniz.

Outlook uygulamanızı bu şekilde dağıtırsınız ve Outlook hesabınıza sonsuza kadar veda edersiniz!

Etiketler:

,