Windows Outlook için 19 Yıllık Eski Button’ları Güncelliyor. Outlook’un tamamen yeni bir sürümü üzerinde çalışıyor, ancak bu arada şirket, Outlook’un ana gezinmesini web uygulamasıyla eşleşecek şekilde değiştiriyor.

Outlook’ta posta, takvim, kişiler ve diğer bölümler arasında geçiş yapmak için kullanılan ana gezinme düğmeleri, pencerenin sol alt köşesine yerleştirilmiştir. Yaklaşık yirmi yıl sonra Microsoft, bunları Outlook.com web uygulamasının görünümüne uygun olarak sol kenar çubuğuna taşıyor. Outlook ayrıca Yammer, Bookings, Word, Excel, PowerPoint ve Yapılacaklar için aynı kenar çubuğunda özelleştirilebilir kısayollar içerecek ve gelecekte daha fazlası eklenecektir.

Outlook düğmeleri

Outlook düğmeleri

Microsoft, bir topluluk gönderisinde, “Outlook ekibi, bunun büyük bir kullanıcı deneyimi değişikliği olduğunun ve Posta, Takvim vb. için yeni konuma alışmanın zaman alacağının farkında. işlevsellik, eski navigasyon deneyimine dönmek için bir seçenek yok.”

Bu köklü bir yeniden tasarım olmasa da ve çoğu insan muhtemelen birkaç dakika sonra buna uyum sağlayacak olsa da, Outlook 2003’ten bu yana yerinde kalan bir tasarım öğesini değiştirir. Ancak, teknik olarak Outlook için forma bir dönüş, ilk sürümde (Outlook 97) ekranın sol tarafında ana gezinme düğmeleri vardı.

Microsoft, Mac için Outlook’un aynı güncellemeyi ne zaman alacağından veya alıp almayacağından bahsetmedi. Android, iPhone ve iPad uygulamalarının alt kısmında posta, arama ve takvim arasında geçiş yapmak için bir sekme çubuğu vardır – solda bir panel vardır, ancak etkin hesabı değiştirmek için kullanılır.

Kaynak: Microsoft
İLGİLİ HABER  Outlook ile Gönderilmiş Bir E-posta Nasıl Geri Alınır?

Etiketler: